Laboratuvar Görüntüleme Ünitemiz
Laboratuvar Görüntüleme
Laboratuvar Uzmanına Sorun!
Laboratuvar Uzmanı
Görüş Ve Önerilerinizi
Laboratuvar Hakkinda
GELİŞİM’ İ TANIYINIZ.BİZ KİMİZ
• Gelişim Tıp Laboratuvarları 1993 yılında kurulmuştur. Halen 11 laboratuvar uzmanı ile hizmet vermektedir.
• Kalite ve güveni birinci öncelik olarak benimsemiştir. 1994 yılından beri uluslararası kalite kontrollerine katılmaktadır (21 yıl). 2001 yılında TSE’ den ISO 9001 Belgesini (14 yıl), 2011’ de TÜRKAK’ tan Laboratuvar Akreditasyon Belgesini almıştır.
• Hastalarımızın memnuniyeti ve güven temel önceliğimizdir. Hastalarımız, bizim en değerli paydaşlarımızdır.
• İstanbul’ un 7 merkezi bölgesinde ve kolay ulaşılabilir durumdayız. Kargo ile de Türkiye’ nin tüm yörelerinden erişebilmektesiniz.
• Yeni testlerin öncüsüyüz. Dünyadaki yeni laboratuvar teknolojilerini en hızlı şekilde halkın hizmetine sunan laboratuvar durumundayız.
• 1000’ den fazla laboratuvar testini yapmakta ve geniş bir panelde hizmet sunmaktayız.
• Tüm laboratuvar gereksinimlerinizde yanınızda olmak ve çözüm ortağınız olmaktan mutluluk duyacağız.

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalık Testleri

En İleri ve Güvenilir Cinsel Temasla Bulaşan Hastalıklar Testlerini Nasıl/Nerede Yaptırabilirim?

Cinsel Temasla Bulaşan Hastalıklar Nelerdir? Cinsel ilişki ile, birçok hastalık bulaşabilmektedir. Bunların başlıcaları HIV/AIDS, hepatit B, hepatit C, sifiliz (frengi), gonore (bel soğukluğu), klamidya, mikoplazma, trikomonas, üreoplazma, herpes-1 ve herpes-2, human papilloma virus (HPV) (siğil) şeklindedir.

Bunun dışında da başka hastalıklar bulaşabilmektedir.Cinsel Temasla Bulaşan Hastalıkların Teşhisi Nasıl Yapılmaktadır?Bu amaçla, genellikle hastalardan alınan akıntı, kan, idrar gibi materyallerden kültür ve mikroskopi gibi tetkikler yapılmaktadır.

Mevcut Teşhis Yöntemlerinin Problemi Nedir?
En büyük problemlerden birisi, bu tür hastalıkların çoğunun sinsi olması, fazla belirti vermemesi ve gizli seyretmesidir. Bu nedenle, hastalar durumu farketmemekte ve teşhiste geç kalınmaktadır.Laboratuvar incelemede ise, kültür yöntemi çoğu zaman başarısızdır. Çünkü, antibiyotik alındığı takdirde, mikrop olduğu halde yokmuş gibi sonuç alınmaktadır. Antibiyotikler, mikropların kültürde görünmesini engellemektedir.

Cinsel Temasla Bulaşan Hastalıkların Tespitinde Yeni Teşhis Yöntemi Nedir?

Multipleks PCR yöntemidir. Bu yöntemle, klasik teşhis yöntemleriyle uzun zaman alıcı, zahmetli ve buna rağmen sonuç alınamayan birçok hastalık etkeni, tek bir çalışmada ortaya konulabilmektedir.

Multipleks PCR Yöntemi Güvenilir midir?

Multipleks PCR yöntemi, bugüne kadar kullanılan klasik tanı yöntemlerine göre oldukça belirgin üstünlükler taşımaktadır. Çünkü bu yöntem,ileri teknolojik bir yöntemdir. Bu nedenle de güvenilirdir.

Multipleks PCR Yöntemi Ekonomik midir?

Evet.Tek bir moleküler PCR testinin fiyatının ne olduğunu hesaba katarsak,7- 9- 10 mikrobik etkenin moleküler yöntemle tespit edilmesi, Tespitin kısa sürede yapılabilmesi,Zamandan, diğer tanı işlemlerinden ve körleme tedavi yöntemlerinin zararlarından kaçınıldığı göz önüne alınacak olursa,Multipleks PCR yöntemi ekonomik bir yöntemdir.

Facebook_logo
Twitter_logo
Google_logo
Youtube_logo
blooger_logo
  • MULTİPLEKS PCR TESTLERİ İLE OLDUKÇA BAŞARILI SONUÇLAR ALIYORUZ
  • FARKLI CHECK-UP PANELLERİMİZ: NEDEN FARKLIYIZ?
  • LABORATUVAR SEÇİMİNİZİ YAPARKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?
  • SOSYAL FAALİYETLER ALANI